ОНЛАЙН – ПЛАТФОРМИ ДЛЯ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ

Найдоступнішими та найлегшими засобами зв’язку з вихованцями гуртків та проведення онлайн-занять залишаються:

месенджери (чат, групу, спільноту можна організувати на платформі Facebook);

Телеграм (створення групи для переписки та обміну файлами, голосові повідомлення);

Інстаграм (бесіда для переписки (фото не зберігається, лише створення скріншотів), запис голосових повідомлень та включення педагога у прямий ефір (в режимі онлайн діти можуть задавати запитання);

Вайбер (чат для переписки та обміну файлами, можливе підключення понад 20 осіб, але без відеозвязку);

Skype (можливість підключити в бесіду зі зв’язком хорошої якості до 30 осіб);

YouTube-канали (можливість через посилання надавати доступ до відео- занять або ж поширювати вже змонтовані освітні ролики згідно обраної теми).

НАЙПОШИРЕНІШІ ПЛАТФОРМИ ДЛЯ ВПРОВАДЖЕННЯ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ:

Для педагогів:

·        Quizlet https://quizlet.com/ – це безкоштовний онлайн-сервіс для створення та застосування флеш-карток та навчальних ігор у різних категоріях.

·        Classtime https://www.classtime.com/uk/ – ресурс для створення тестів, завдань, інтерактивних уроків.

·        PlayPosit https://go.playposit.com/ – віртуальне освітнє середовище для створення і спільного використання інтерактивних відео-уроків. Вчителі можуть працювати з будь-яким онлайн-відео (скрінкасти, Khan Academy, ТЕД і т.д.) і перетворити традиційно пасивний зміст відео в активний ресурс для роботи з дітьми.

·        Zoom https://zoom.us/ – це сервіс для організації онлайн-конференцій та відеозв’язку. Допоможе легко проводити онлайн-уроки. Тут можна організовувати конференції та веб-семінари для різної кількості користувачів і спікерів.

·        Classdojo https://classdojo.com/uk-ua/ – це сервіс, який допоможе максимально зімітувати шкільне середовище вдома. Він зроблений для кращої комунікації батьків, вчителів та дітей.

·        Кrokotak http://krokotak.com/ та Pinterest – сервіс з чудовими ідеями для для створення дивовижних речей, улюблених картинок, збереження фотографій. За покроковою інструкцією діти зможуит створювати справжні шедеври разом з педагогами, батьками або ж самостійно.

·        Behance https://www.behance.net/ – величезна кількість творчих проектів у таких сферах, як анімація, графічний дизайн, ілюстрація, мода, фотографія від креативних авторів з різних країн. Behance називає себе платформою, яка стирає кордони між талантом і можливостями.

·        Google Classroom – безкоштовний сервіс для навчальних закладів. Мета – спростити створення, поширення і класифікацію завдань, прискорити обмін файлами між учителями і учнями. Реєструватись окремо не потрібно, достатньо мати пошту на Gmail.

·        «One Note» та «Class Notebook» https://www.microsoft.com/ru- RU/education/products/onenote/default.aspx – сервіс підійде для тих користувачів, які більше звикли до сервісів Microsoft. Блокнот поєднує функціонал «Microsoft Word», «Power point» та інших програм

·        Віртуальна школа “Ранок” https://www.ranok.com.ua/game/virtualschool/ – сервіс який містить у собі онлайн-уроки за трьома рівнями навчання: рівень «Розвідники» (1–4 класи), рівень «Дослідники» (5–9 класи) і рівень «Винахідники» (10–11 класи), дистанційні коучинги за темами, «ранкові зустрічі» (щодня о 9:30) та навчальні відеоролики, віртуальну педраду.

·        Освітній проект «На Урок» https://naurok.com.ua/ для вчителів – сервіс для створення інтерактивних завдань для контролю знань і залучення учнів до активної роботи у класі та вдома. Також містить вебінари для вчителів від вчителів, інтернет-конференції та інтенсиви.

·        Освітній проєкт: Міжнародна асоціація позашкільної освіти – МАПО і Кафедра позашкільної освіти ІПФ НПУ імені М.П. Драгоманова запроваджують проєкт «Заклади позашкільної освіти: Дистанційна робота», метою якого є організація дистанційного навчання закладами позашкільної освіти. Участь у проекті безкоштовна. У рамках проєкту його учасники презентують свої успіхи і напрацювання з дистанційного навчання за різними напрямами позашкільної освіти у будь якій формі (відео-, фото- аудіо-, графічна, текстова інформація заняття, лекції, семінару, уроку, консультації тощо). Для участі у проєкті потрібно:

·        Зареєструватися у реєстраційній формі https://docs.google.com/…/1FAIpQLSc_htANW0XO-Uiet…/viewform…

·        Отримати офіційний банер учасника спільного проєкту «Заклади позашкільної освіти: Дистанційна робота».

·        Розмістити на сторінці FB «Позашкільна освіта» https://www.facebook.com/pou.org.ua/ свій проєкт і банер учасника.

·        Вказати хештеги #ДистанційнаРобота_Позашкілля #МАПО #Позашкілля #Позашкільна_Освіта #Позашкілля_Разом_Ми_Сила