Дистанційна робота: виготовлення листівки до Дня Матері, в техніці аплікація для вихованців гуртка «Виготовлення сувенірів».

заняття на тему: «Листівка любій матусі»

Керівник гуртка "Виготовлення сувенірів":

Юрченко Наталія Олексіївна

 

 

 

 

 

Мета:

-         навчити дітей робити квіти по шаблону;

-         закріпити у дітей навички роботи з кольоровим папером;

-         виховати у вихованців шанобливе ставлення до Мами, повагу до традицій;

-         розвити фантазію, уяву, дрібну моторику пальців рук.

 Завдання:

-         дізнатися історію та особливості відзначення свята Дня Матері;

-         закріпити раніше вивчені техніки та вміння працювати руками.

 Необхідні матеріали:

-         ножиці;

-         кольоровий папір;

-         фігурний дирокол;

-         зубочистка;

-         кольоровий картон;

-         глітери (фломастери з блискітками, за наявності);

-         клей ПВА чи олівець;

-         простий олівець;

-         лінійка

Добрий день мої любі!

Заняття нашого гуртка тривають. І ви вже багато чому навчилися, і робити цікаві речі у техніках: оригамі, аплікація з паперу та з тканини і ниток; працювати з вторинною сировиною, це і трубочки від паперових рушників, і пластикові пляшки та кришечки, і пластмасові трубочки від коктейлів,  обрізки ниток і тканини та багато іншого.

Сьогодні ми будемо працювати з папером та картоном, а саме: будемо виготовляти листівку до Дня Матері.

Отже трішки теорії:

День матері в Україні відзначають у другу неділю травня. Це свято - привід сказати мамі про те, що вона - найрідніша та найдорожча людина.

Історія свята сягає корінням у початок 20 століття. Ще в 1908 році молода американка Анна Джервіс, яка була родом з Філадельфії виступила з ініціативою вшанування матерів.

Цей день вона запропонувала у пам’ять про свою матір, яка передчасно пішла з життя. Анна Джервіс довго писала листи в різні державні установи, зверталася до відомих осіб з ідеєю один день у році присвятити вшануванню всіх матерів. Зусилля дівчини не були марними, і вже у 1910 році штат Вірджинія (США) першим визнав День Матері як важливе офіційне свято.

Потім, крок за кроком, все більше штатів почали впроваджувати у себе це свято. Згодом ця гарна традиція перейшла і в практику інших країн. Після Першої світової війни День матері почали відзначати у Швеції, Норвегії Чехословацькій республіці та інших країнах.

Треба відзначити, що подібні свята були в Стародавніх Греції та Римі, а також у кельтів і британців.

В Україні мама з глибини століть вважається берегинею домашнього вогнища та людиною, яка є рідною для всіх нас. Хоча в Україні свято День матері офіційно святкують лише кілька десятків років, вшановують матір в нашій країні набагато довше. Офіційно в Україні святкують День матері з 1999 року, з того часу, як президент Кучма підписав відповідний указ.

Але насправді, українці цей день святкували і раніше. Наприклад, українська діаспора в Канаді ще в початку 20-го століття (у 1928 році) почала вітати матерів. А на наступний рік така ініціатива докотилася і до західної України. У Львові у другу неділю травня організовували спеціальні зустрічі матерів і концерти для них. Тут цим займалася редактор тижневика «Жіноча Доля» Олена Кисілевська. Пізніше, за сприяння «Союзу українок» з Канади, вплинула на поширення цього свята по всій території західної України. Потім за радянської влади, свято категорично заборонили. Це тривало до 1999 року. До речі, варто також відзначити, що дане свято ще в часи Київської Русі і козаків теж відзначався, але як релігійне – місяць пречистої Діви Марії. Воно й не дивно, адже мама дає життя, продовжує наш рід. Звичайно, матерів треба поважати і любити, а також дякувати їм за безсонні ночі і нерви, які вони витрачають на своїх дітей.

День матері: традиції. Це свято на честь матері, материнства, зв’язку матері з дитиною і вплив матерів на суспільство. Мама – головна людина в житті кожного. Той, хто дав життя і віддав вам і вашим сестрам або братам всі свої сили, передав знання і досвід. Не забудьте відвідати маму. Поки живі наші батьки, ми залишаємося дітьми. У цей день українці йдуть в гості до матері, вітають їх і нагадують, якими важливими вони є в їхньому житті. Мама завжди самовіддано любить своїх дітей, незважаючи ні на що, і завжди рада нашим перемогам і щиро співчуває невдачам. Якщо в День матері ви не можете прийти до мами, то обов’язково треба подзвонити їй і сказати теплі слова і нагадати про те, як сильно ви її любите. Адже мама – найдорожча людина в нашому житті.

Що подарувати мамі на День матері? Звичайно ж, увагу. Побалуйте її не просто дзвінком, а візитом до неї. Подаруйте їй квіти, її улюблені цукерки, прогуляйтеся разом по магазинах, почастуєте чимось смачним в кафе – як порадувати маму в її день нехай підкаже вам ваша фантазія та знання її бажань і потреб. Не забудьте сказати мамі, що ви її любите!

Традиції святкування. В різних країнах свої звичаї і традиції. Наприклад, в США та Австралії на День матері приколюють до одягу квітку гвоздики. При цьому кольорова гвоздика показує, що матір людини жива, а біла – що її на цьому світі вже немає.

У Мексиці на День матері в католицьких церквах на месах виконують особливу пісню, «Las ma?anitas», а потім влаштовують святкові обіди. В Австрії ж у другу травневу неділю в ресторанах з’являється спеціальне меню для мам. Деякі країни в цей день влаштовують благодійні акції в будинках престарілих.

Часто в якості подарунків вибирають те, що зроблено власноруч, присвячують матерям вірші, пісні та картини. Популярні квіти, цукерки і різноманітні листівки. А також те, що зможе порадувати саме вашу маму. Але не варто забувати, що найнеобхіднішим і цінним подарунком для мам є наша увага. Так що постарайтеся провести цей час поруч з людиною, котра присвятила вам все життя.

Цікавинки дізналися, давайте тепер перейдемо до практичної частини.

 ПОСЛІДОВНІСТЬ ВИКОНАННЯ:

Готуємо всі матеріали для роботи.

Вибираємо кольоровий картон та згинаємо його навпіл. Ножицями трохи підрізаємо краї, закручуємо їх. Цю заготовку відкладаємо вбік.

       

Беремо залишки картону та складаємо його навпіл, вирізаємо капельку і тим самим робимо трафарет для пелюсток квітів. З трафаретом нам буде простіше працювати. Вирізний трафарет ми прикладаємо до кольорового паперу, обводимо та вирізаємо. Ці заготовки згинаємо навпіл, так їх буде простіше приклеїти.

   

Беремо простий олівець, лінійку та зелений папір, малюємо прямокутник та вирізаємо його. Цю заготовку ми будемо скручувати в трубочку за допомогою зубочистки.

   

До утвореної трубочки ми починаємо приклеювати наші пелюстки. Спершу робимо серединку, наприклад оранжеву, а потім всю квітку, пелюстки ми наклеюємо одна на одну. Формуємо таким чином всю квітку.

   

 

Із зеленого або із салатового кольорового паперу вирізаємо два маленькі листочки, теж згинаємо їх навпіл та приклеюємо до квітки. Також із зеленого паперу вирізаємо довгий листок, ножицями трохи його закручуємо та приклеюємо до стовбура нашої квітки.

   

   

Отриману квітку ми приклеюємо до картонної заготовкина нашу майбутню листівку. Можемо приклеїти одну або три квітки, всі зробити різного кольору. Технологія виконання однакова.

   

Я наприклад зробила три різні квітки та приклеїла їх до картонної основи.

Фігурним дироколом робимо маленькі квіточки, їх теж ми приклеюємо до листівки. Для краси можемо прикрасити глітерами (фломастерами з блискітками).

Даємо нашій листівці гарно підсохнути та пишемо побажання в середині, і можемо дарувати.

 Таку листівку можна подарувати не лише на День Матері, а й на день народження наприклад.

Готова робота