Оформлення портфоліо

Із розвитком науково-технічного прогресу є можливість показати професійну діяльність педагога та його особисті якості різнобічно, наглядно та естетично. Оцінити знання уміння, досвід роботи, особисті якості керівника гуртка чи окремого вихованця допомагає портфоліо. Є різні види портфоліо:

• портфоліо досягнень;

• портфоліо тематичний;

• портфоліо-презентація;

• портфоліо комплексний,

     Портфоліо може мати наступну структуру:

• Персональний блок (розділ, у якому показується особистість володаря портфоліо, тут також можуть бути розміщені фотографії, резюме, досвід роботи, супроводжувальні листи, інформація про автора, короткий зміст портфоліо).

• Колектор — індивідуальна освітня карта (розділ, де зібрані матеріали діагностування, атестації, курсової підготовки, посвідчення, дипломи про освіту, інформація про заклади, де автор навчався).

• Робочі матеріали (розділ, у якому господар портфоліо формує банк ідей, створює перспективні плани: програму діяльності, есе, роздуми, збирає корисну інформацію з Інтернету, літератури, вислови філософів, педагогів тощо).

•Досягнення, офіційні документи (розділ, де збираються документи, які підтверджують наявність результатів. Це можуть бути дипломи, сертифікати, грамоти, подяки тощо).

ПОРТФОЛІО    ГУРТКІВЦЯ

·         Титульний аркуш — назва управління освіти, якому підпорядковано заклад, назва закладу освіти, назва гуртка, прізвище, ім'я, по батькові гуртківця та прізвище, ім'я, по батькові керівника гуртка.

·         Візитна картка гуртківця, яка містить паспортні дані, назву загальноосвітнього та позашкільного навчального закладу, адреси та телефони для контакту, визначення творчої чи наукової теми, над якою працює учень, особисті завдання (наприклад, участь у самоврядуванні — староста гуртка, лідер групи, яка працювала над певним завданням), науково-дослідна робота — особисті завдання, які виконує учень, та завдання його групи, якщо він лідер.

·         Презентація творчих робіт (їхні фотографії) чи науково-дослідних робіт. Відгуки, рецензії на творчі роботи, рекомендації щодо участі у різноманітних заходах.

·         Відзнаки: грамоти, дипломи, листи подяки батькам (чи їхні ксерокопії)

·         Інформація про участь в олімпіадах, конкурсах та інших заходах: самозвіт про участь (якщо не призер, то чому, що необхідно зробити для покращення результативності участі у заході).

·         Рефлексивне портфоліо: залікові роботи (тестування чи контрольні роботи), робота з літературою, статті, малюнки, фото-, відеороботи та презентації.

“Даруй себе дітям! Будь терплячим в чеканні дива і будь готовим до зустрічі з ним в дитинстві!”
Ш.О. Амонашвілі