"Інтелектуал"

 Дитинство – це яскрава, райдужна країна. Вона немов калейдоскоп розкриває для нас все нові й нові грані, притягує до себе всіма своїми барвами. І необхідно намагатися зберегти  шанобливе відношення  до дитинства. Ми прикладаємо багато зусиль для того, щоб діти з радістю йшли до нас у гурткове об’єднання «Інтелектуал» Будинку дитячої творчості.

Гурткове об’єднання «Інтелектуал» з групами дошкільної підготовки в подібному форматі почало працювати з 2010 року і охоплює щороку 40-50 вихованців.

Комплексна програма об’єднання створює простір для творчого використання різних педагогічних технологій, прояву гнучкості у підході до кожної дитини, забезпечує формування у вихованців  основ естетичної культури, емоційного ставлення до прекрасного.

Заняття відбуваються чотири дні на тиждень, по чотири заняття  кожного дня, тривалість кожного заняття – 30 хвилин.

Головна мета об’єднання «Інтелектуал» – навчити дитину вчитися та підготуватися  до умов навчання у  школі.

Гурток  «Рідної мови»

 Керівник гуртка «Рідна мова»  Андрієнко  Людмила Сергіївна

Педагогічне кредо:

 Талановита людина – талановита в усьому.

Творче  кредо:

Вміння знаходити обдарованих та здібних дітей  –  талант. Вміння їх виховувати – мистецтво. Але найголовніше є любов до дитини.

Анрієнко Л.С. основну увагу приділяє знайомству з історією України, розширенню кола уявлень про культурні традиції народу, побутом; розкриває механізм читання прямого та зворотнього складів; вчить дітей виділяти на слух звуки на початку, у середині та кінці слова; розвиває творчу уяву, виховує емоційне сприйняття почутого і прочитаного; вчить правильно тримати ручку та олівець. Вихованці вчаться виразно, чітко і грамотно працювати над скоромовками, визначати тему, основну думку, ставити  наголос,  робити паузи; оволодівають техніками мови та  навичками спілкування.

Гурток «Математичні сходинки»

 Керівник гуртка «Математичні сходинки»Андрієнко Ірина Олександрівна    

Педагогічне кредо:

«Якщо педагогіка хоче виховувати людину в усіх відношеннях, то вона повинна попереду пізнати її також в усіх відношеннях».                                                     

Я.Д. Ушинський

Творче  кредо:

Кожна дитина має свій неповторний дар, який потрібно помітити, віднайти, відшліфувати. І тоді він засяє, заіскриться коштовним діамантом.

У гуртку діти вчаться розв’язувати  завдання на розуміння математичних відносин: більше, менше, порівну; порівнюють предмети за довжиною, шириною, висотою, товщиною. На заняттях діти знайомляться з назвами геометричних фігур, вчаться орієнтуватися в напрямках відносно себе (ліворуч, праворуч, попереду, позаду), у часі. Оволодівають навичками  лічби та виконують письмові завдання у межах 10.

Гурток «Музична скарбничка»

Керівник гуртка «Музична скарбничка»Сердюк Лариса Володимирівна

Педагогічне кредо:

Чудеса заховані не в методиках, а у самій дитині, однак потрібно мати відкрите серце, щоб побачити їх.

Творче  кредо:

«Музичне виховання – це не виховання музиканта, а перш за все виховання людини».

                                                                  В. Сухомлинський

Лариса Володимирівна, під час проведення своїх занять старається  добитися найбільш  природного звучання голосу дитини, формує вміння ритмічно рухатись, керувати своїм тілом, зображати і відтворювати музичний образ за допомогою вокалу та танцювальних рухів.

Гурток “Весела англійська”

Керівник гуртка «Весела англійська» Яблоновська Наталія  Олександрівна

 Педагогічне кредо:

 Щоб мати право вчити інших, потрібно постійно вчитися самому.

 Творче  кредо:

 Ніколи не зупиняйся на досягнутому, бо життя – це процес, тому потрібно завжди рухатися вперед.

На своїх заняттях педагог прищеплює вихованцям  бажання вивчати англійську мову, формує  стійкий інтерес  до предмету через реалізацію ідеї навчального змісту, як засобу морального розвитку вихованців. Знайомить дітлахів з культурою, літературою, традиціями та звичаями інших країн. Створює умови для ранньої комунікативно-психологічної адаптації в новому мовному світу, що відрізняється від світу рідної мови і культури, а також робить все для того, щоб діти  у подальшому змогли подолати психологічний бар’єр у використанні іноземної мови як засобу комунікації.

Гурток «Образотворче мистецтво»

Керівник гуртка«Образотворче мистецтво»Андрієнко Альона  Віталіївна

 Педагогічне кредо:

 Виховання дітей – це справа душі й серця, яка крок за кроком веде до загального успіху.

 Творче  кредо:

 Мистецтво не має меж.

 На заняттях діти вчаться малювати, ліпити, конструювати. Завдяки цим заняттям у дітей розвивається уява, фантазія, художній смак, самостійність, взаємодопомога і працелюбство. У процесі занять розвивається дрібна мускулатура і моторика рук дитини, координація руху, що сприяє подальшому освоєнню прийомів письма, здібностей до навчання.

 

Усі без винятку заняття – це різні види діяльності, де домінують гра і спілкування.

На сучасному етапі розвитку суспільства особливої актуальності набуває проблема формування у вихованців життєвих компетентностей. Дитині необхідно навчитися самостійно приймати рішення, робити вибір, навчитися бути толерантним, вміти долати та попереджувати конфлікти, піклуватися про інших, поділяти їх турботи. Це якості, які забезпечать дитині безболісну адаптацію до нового соціального середовища. І щоб розвити ці якості у об’єднанні «Інтелектуал» проводяться виховні години:

«Мене вітає творче об’єднання «Інтелектуал» – свято присвячується вступу дітей у творче об’єднання «Інтелектуал»; «Осінь в гостях у казок», «День Святого Миколая», «Новий рік», «8 березня», «Прощальний бал». Діти з великим задоволенням беруть участь у цих заходах, готують для участі в них: вірші, пісні, танці, подарунки, зроблені своїми руками.

Кожна дитина, що прийшла до Будинку дитячої творчості, потрапляє в атмосферу любові, розуміння й комфортності. Як правило, наші діти в майбутньому успішні у навчанні в спеціалізованих та загальноосвітніх школах, гімназіях та ліцеях.


“Даруй себе дітям! Будь терплячим в чеканні дива і будь готовим до зустрічі з ним в дитинстві!”
Ш.О. Амонашвілі