Виховання дітей батьком

Виховання дітей батьком так само важливо, як і участь у їх вихованні матері, але чомусь роль мами вважається головною, а тато багатьом бачиться, мало не гостем у виховному процесі. Між тим, виховання дітей батьком – невід’ємна частина сімейного виховання в цілому, а його необхідність незаперечна, адже сім’я для дитини починається з мами і тата і обоє батьків стоять на одному щаблі й нерозумно стверджувати, що когось вплив більш важливий та істотний.

       Деякі впевнені, що виховання дітей батьком, має бути спрямоване виключно на хлопчаків, а дівчата, мовляв, мамина турбота. Але багатьом виховання дітей батьком взагалі бачиться дуже розмито, нечітко, а деякі відверто вважають це жіночою справою і виховання дітей батьком зводиться до зауваження раз на тиждень, запотиличник раз в два тижні, «видобутку» грошей або ще чогось там. Таким чином, виховання дітей батьком у багатьох сім’ях проявляє себе в усіченому варіанті або не має місця бути взагалі. Звичайно, помилково вважати турботливого татка явищем вкрай рідкісним, чоловіки, які розуміють, що виховання дітей батьком дуже важливо зовсім не унікальні, але все ж статистика навіть не насторожує, а лякає.

      Виховання дітей батьком - явище, яким можуть похвалитися далеко не всі діти взагалі і далеко не кожен хлопчисько. Найчастіше діти не можуть сформулювати обов’язки тата в сім’ї, абсолютно, при цьому, не важко у визначенні обов’язків мам і бабусь. А якщо вже і формулюють, то психологи отримують відповіді, не просто говорять, а кричущі самі за себе – «Тато мене лає», «Тато працює», «Тато приносить гроші», «У тата багато справ», «Тато втомлюється» і так далі, тобто, як зазначалося вище виховання дітей батьком зведено до стусанів, лайки і «складанню» грошей.

       Виходить, що суспільство в масі своїй саме так і бачить виховання дітей батьком. І, на жаль, багатьом татусям це подобається. Сперечатися важко, тато, щоправда, працює і «дістає» гроші, у нього правда мало часу, і просто відмінно якщо він увечері вдома і перекинеться з малюком парою фраз, однак якщо по «телевізору» футбол, то тато ще більше починає втомлюватися (і втомлюється із захопленням!) і ще більше потребуватиме відпочинку (він же працює!). І тільки одиниці «ганяють» не в футбол по «телевізору», а з коляскою по парку, готують їжу, а якщо і футбол, то разом з сином, купують іграшки lego, заглядають в школу і так далі, не забуваючи, при цьому, працювати і гроші «діставати».

     Виховання дітей батьком – це ще й авторитет, треба сказати, це дуже тендітна, легко руйнована субстанція, погубити яку легко, наприклад, сімейними баталіями. Мами, ті самі, які й «частіше з дитиною» і «ближче йому», найчастіше виступають прокурорами, звинувачують у всіх смертних гріхах, тим самим, занижуючи «цінність» тат в очах малят. А вони (особливо хлопчаки!) повинні брати з них приклад, а який же хороший малюк захоче стати поганим як тато? Ще мами дуже люблять ліпити з тат карателів – «Ось з’явиться батько! Отримаєш! ». Який же малюк з радістю буде чекати появи страшного і жахливого карателя?

     Тому й мами і тати повинні поглянути на виховання дітей татом під правильним кутом, що виключає негатив, відстороненість, чітко розуміючи його важливість для маленького чоловічка.

новини